De neus van Bram

Bram stak vaak zijn tong uit tegen de plaatjes in zijn circusboek. Zijn moeder wilde dat niet hebben. Wanneer ze het zag gaf ze Bram een tik. Als het kon, op zijn tong. Dat lukte meestal niet. Bram kon zijn tong bliksemsnel intrekken als het moest. In zo'n geval pakte moeder Bram bij zijn neus en trok. Ze moest toch wat.
Het deed Bram pijn. Daarom heeft hij zijn neus toen verstopt. En zijn tong stak hij ook niet meer uit.
In de vensterbank stond een cactus. Daarachter zat muis Johan.
Hij zag alles wat er gebeurde. Hij begreep er niets van. Johan begreep vooral niet waarom Bram zijn neus verstopte, als hij toch zijn tong niet meer uitstak.
Johan wilde er niet meer over nadenken. Hij kreeg een idee.
Hij wist waar Bram de neus verstopt had. Toen iedereen sliep heeft Johan de neus van Bram weggepakt en hem opgezet.
Zo is het gekomen dat er nu een muis met een mensenneus bestaat. Als je hem toevallig ziet moet je het niemand vertellen. Anders pakken ze hem.
